test hláška

Úvod Značky Möve - ručníky a župany pro luxusní koupelny

Möve - luxusní froté ručníky, župany a koupelnové doplňky Made in Germany

Tradiční značka Möve se úspěšně etablovala v sektoru luxusních koupelen a ložnic. Tato německá rodinná společnost se specializuje na všechno, co potřebujete, abyste ještě zkrášlili svou ložnici nebo koupelnu pro pocit ještě většího komfortu: měkké ručníky a koupelnové předložky, pohodlné župany a domácí oblečení, nádherné ložní prádlo a vonné svíčky. Möve nabízí rozsáhlý sortiment textilií, doplňků jako je třeba dávkovač mýdla, nádobka na vatové tamponky nebo malé nábytkové předměty, například prádelní koše, či stolečky do koupelny.

Společnost, založená roku 1927, klade velký důraz na tradici, kvalitu a inovace. Při výrobě všech výše zmíněných produktů se klade důraz jak na elegantní současný design, tak na odolnost a využití přírodních materiálů.

Začátky

Möve byla založena roku 1927 jako značka froté a to také zůstalo jejím hlavním odvětvím. Produkty z froté se značkou Möve se vyrábějí pouze a jen v Německu a mají ty nejvyšší německé standardy. Výrobu i logistiku zajišťuje továrna firmy v Großschönau (Sasko), v místě protkaném tradicí - zde se v období baroka scházeli obchodníci s damaškem z celé Evropy. Právě tady v Großschönau byl roku 1856 sestaven první tkalcovský stav; a tak se toto městečko stalo důležitým centrem pro výrobu a tkaní froté. Dnes již 30 Jacquardových stavů společnosti Frottana tká výrobky z froté, jako například ručníky, koupelnové předložky a župany. Společnost, v tomto sektoru unikátní, je se svými 240 zaměstnanci odpovědná za celý cyklus výroby od vytváření látky po její tkaní a konečné úpravy - to vše v její vlastní továrně. Společnost Möve má v této branži bohaté zkušenosti a odborné znalosti díky svému týmu místních profesionálních tkalců a odborníků přes textil. Část produkce a zázemí společnosti najdete i v sousedním českém Varnsdorfu. Společnost Möve dává práci mimo jiné i desítkám českých lidí bydlících v tomto i pro nás typickém textilním regionu.

Jak říká jeden z ředitelů firmy, Norbert H. Vossen: „Vyrábíme naše luxusní froté výrobky pouze v Německu, protože jen tady, v našich moderních továrnách a se znalostmi našich pracovníků, můžeme mít jistotu vysoké kvality našich výrobků. Jsme si vědomi naší dlouhé tradice, avšak nestojíme zaseknuti v jednom bodě, protože chceme našim zákazníkům nabídnout nejen elegantní ručníky nebo župany, ale celý luxusní koncept pro jejich ložnice a koupelny. Všechny produkty, které zde vytvoříme jsou tedy vysoce kvalitní a navíc s moderním a sofistikovaným designem."

Inovace

Když přijde na froté výrobky z přírodních materiálů, značka Möve vždycky byla na špici. Z toho důvodu byla také první společností, jež v Německu představila jednovrstvé froté. „Air-Spin" je nové high-tech bavlněné vlákno obsahující PVA (Polyvinylalkohol), který je vyplaven po procesu tkaní. Tak vznikne vlákno s mnoha mezerami a volným prostorem, vlákno, které je velmi lehké a přitom objemné. Také absorbuje lépe než tradiční bavlna, rychleji se vysouší a vytváří příjemný a útulný pocit. Möve tento materiál používá pro svoji řadu „Loft".

Möve také už po několik let používá bambusovou viskózu. Ručníky nebo župany z tohoto obnovitelného panenského materiálu jsou hedvábně měkké na dotek a vypadají úžasně. Vlákno bambusu má lepší schopnost absorbovat než tradiční bavlna, rychle schne, přirozeně dýchá a má antibakteriální vlastnosti.

Len je také velmi populární materiál - ať už jde o směs lnu a bavlny, o nějž se velmi jednoduše pečuje, nebo len v té nejjemnější a čisté podobě. Ti, co shání poslední trendy v eko-textiliích, zjistí, že i Möve má co nabídnout. Pro rok 2011 je tu nová kolekce „Botanics": froté produkty vyrobené ze 100% bio bavlny, barvené za použití přírodních mořenových a rezedových barviv, které zajišťují úplně organický výrobek.

Technologie

Společnost Möve neustále investuje do metod, které by inovovaly výrobu. Proto se nyní může honosit unikátním digitálním strojem pro tisk na textil, který se používá k tisku jednotlivého designu v úžasných barvách na froté nebo velur (samet). Je to úplně nový koncept: už není nutné mít drahé šablony k tištění vzorů - vše se to zvládne za použití posledních digitálních technologií. To také znamená, že se dá jednoduše vyrábět i menší počet výrobků, konkrétně již od 100 kusů. Möve tuto novou technologii používá pro plážové osušky a dětské kolekce. Stejně jako ručníky nebo látku na župany, je možné digitálně potisknout například koupelnové předložky nebo sprchové závěsy. V roce 2011 si našla digitální výroba cestu i do módních kolekcí.

RSSRSS

Novinky

Vytvořili jsme pro Vás nové www stránky

2. únor 2012
Ve spolupráci sinternetovými profesionály ze společnosti eBRÁNA jsme pro vás vytvořili nové úspěšné webové stránky.

Archiv novinek

Kontaktujte nás

eBRÁNA s.r.o.
Na Třísle 145
530 02 Pardubice
Česká republika

IČ: 25984764
DIČ: CZ25984764